Soutěž Lady Business 2018 zná své vítězky
12. listopadu 2018
Soutěž Lady Business už třetím rokem oceňuje výjimečné ženy Moravskoslezského kraje. V kategorii pro ženy podnikatelky letos uspěla Lidmila Kramolišová, spoluzakladatelka a jednatelka Střední odborné školy EDUCA. V kategorii neziskových společností byla nejlépe ohodnocena Sylva Vartová, zakladatelka Mobilního hospicu Ondrášek.
O titul Lady Business se letos ucházelo 25 podnikatelek a 23 zástupkyň neziskových organizací. Výsledky soutěže, kterou pro Moravskoslezský kraj organizovala společnost Moravskoslezské Investice a Development, byly slavnostně vyhlášeny 12. listopadu v prostorách Ateliéru Felix v Ostravě.
„Silné příběhy, energie, nadšení, racionalita a efektivita. I tak můžu charakterizovat ženy, které se letos naší soutěže účastnily. Tím, že jsme v tomto roce umožnili přihlašování žen i z neziskového sektoru jsme soutěž posunuli na jinou úroveň. Obohatili jsme ji o další „lidský“ rozměr. O to více bylo pro mě těžší vybrat vítězku jedné či druhé kategorie“, řekl náměstek hejtmana kraje Jan Krkoška, kterým byl jedním z hodnotitelů soutěže.
Přihlášené podnikatelky byly z odvětví tak říkajíc „ženských“. V přihláškách bylo zastoupeno mnoho oborů, např. kosmetické služby, krejčovství, mateřské centrum, masáže, taneční škola aj. Přihlášky neziskových organizací byly také velmi různorodé. Byly zaměřené jak na pomoc při řešení různých životní situací, např. provozování chráněné dílny či poskytování náhradní rodinné péče, či provozování mobilního hospice, tak také na různou sportovní a kulturní činnost nebo vzdělávání v sociálních oblastech.
V konkurenci podnikatelských subjektů zvítězila Lidmila Kramolišová, jednatelka a jedna ze zakladatelek soukromé střední odborné školy EDUCA. Ta funguje už 27 let a je tak nejstarší soukromou školou v novojičínském regionu. Nabízí obory učební i maturitní, a to včetně nástavbového studia k získání maturity pro absolventy středních odborných škol. Mimo tyto hlavní činnosti škola poskytuje různé rekvalifikační kurzy, studium na univerzitě III. věku či dětskou akademii. „V životě i v práci se řídím tím, že vás to co děláte, musí bavit a naplňovat,“ řekla Lidmila Kramolišová a všem, kteří chtějí podnikat, zároveň doporučila: „dělej naplno to, co umíš s těmi, kterým věříš“.
Sylva Vartová z Mobilního hospicu Ondrášek uspěla v kategorii nezisková organizace. Mobilní hospic Ondrášek pomáhá nevyléčitelně nemocným dospělým i dětem strávit poslední dny v životě důstojně a doma v kruhu rodiny a přátel. Tým hospicu nejsou jen lékaři, zdravotní sestry, sociální pracovníci, fyzioterapeuti, ale také duchovní, notář či právník. Ondrášek poskytuje domácí hospicovou péči, dětský stacionář, provozuje ambulanci paliativní péče v Městské nemocnici Ostrava a působí i v oblasti vzdělávání. „Když se spojí soucit a pozitivní energie mnoha lidí, tak se dokáže mnoho. U nás to funguje a věřím, že v budoucnu budeme poskytovat další služby, které budou pomáhat těm, kteří pomoc potřebují,“ dodala Sylva Vartová.
„Vítězky obou kategorií získají finanční odměnu a mediální podporu. Pro všechny soutěžící máme oproti minulým ročníkům připravenu novinku. V průběhu listopadu a prosince pro ně zrealizujeme semináře na témata, která jim mohou dále pomoci v jejich činnosti,“ řekl Tomáš Kolárik, ředitel pořádající společnosti Moravskoslezské Investice a Development, a.s.
„Soutěž Lady Business není pouze o oceňování těch nejlepších. Je to také motivace a inspirace pro ostatní. Mnohé z přihlášených žen prošly náročnou cestu, aby si mohly splnit svůj sen. V oblasti podnikání tyto dámy absolvovaly náročná školení v zahraničí, často si musely osvojit moderní technologie, ale také sladit rodinný život s byznysem. Ženy, které jsme ocenili, si zaslouží obdiv, svou práci berou spíše jako své poslání a jsou nesmírně důležité pro naši společnost. Jsem hrdý na to, že tyto ženy jsou z Moravskoslezského kraje,“ řekl k soutěži hejtman kraje Ivo Vondrák.